LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności 

 

 


Zawieszone zajęcia
Data dodania: 14.11.2018
Dnia 16 listopada 2018 r.od godziny 15.00 - 18.00 zajęcia lekcyjne są zawieszone.

czytaj więcej...
nieobecność nauczycieli
Data dodania: 13.11.2018
Odwołane zajęcia z p. Urszulą Kozłowską, p. Marią Figaj, p. Julitą Rybczyńską

czytaj więcej...
Sukces Filipa Pacześnego
Data dodania: 10.11.2018

 Z radością informujemy, że Filip Pacześny z klasy fortepianu pani Danuty Gościńskiej zdobył wyróżnienie na International Jenö Takács Piano Competition for Young Pianists w Grazu (Austria). Serdecznie gratulujemy!czytaj więcej...
XV Chopinowskie Interpretacje Młodych
Data dodania: 09.11.2018
PROGRAM FESTIWALU

czytaj więcej...
Dzień Patrona dla Niepodległej
Data dodania: 07.11.2018

 W dniu 6 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i Dnia Patrona. Koncert rozpoczął Hymn Państwowy  w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru  PSM I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją pana Andrzeja Wójcińskiego.

Następnie pani Katarzyna Broj przybliżyła zebranym sylwetkę Patrona naszej szkoły Ignacego Jana Paderewskiego.  Po złożeniu kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą Ignacemu Janowi Paderewskiemu zabrzmiała „Suita tańców polskich” Andrzeja Wójcińskiego w wykonaniu Orkiestry PSM I i II st. pod batutą kompozytora.

Nie zabrakło również akcentów patriotycznych. Pan dyrektor Krzysztof Pydyński w swoim przemówieniu podkreślił rolę polskiej kultury we wzmacnianiu polskości, w budowaniu świadomości narodowej. Przywołując słowa Patrona zwrócił się do zebranych:  „Nie zginie Polska, nie zginie, lecz żyć będzie po wieki – wieków w potędze i chwale, dla was, dla nas, dla całej ludzkości”. Swoją wypowiedź zakończył: Vivat Polonia Restituta!

Program uroczystego koncertu wypełniły utwory kompozytorów polskich. Antonina Waliszewska z klasy fortepianu pana Andrzeja Wójcińskiego zaprezentowała Polonez As-dur młodzieńczy Fryderyka Chopina i I część Sonatiny Tadeusza Szeligowskiego. Pan Michał Baranowski wykonał własną Improwizację na tematy polskie.

W drugiej części uroczystości zaprezentowały się klasy pierwsze PSM I i II st. w piosence „Dzień Patrona dziś” przygotowane przez panią Julitę Rybczyńską, autorkę słów i muzyki.

 Po ślubowaniu w obecności sztandaru Pan Dyrektor Krzysztof Pydyński dokonał aktu pasowania na ucznia.

Na zakończenie wyjątkowego koncertu zabrzmiała Wiązanka pieśni żołnierskich 1918-1939 - opr. Julian Kwiatkowski wykonana przez zespół instrumentów dętych pod dyrekcją pana Jacka Rybczyńskiego. Wszyscy zebrani mieli okazję zaśpiewać pieśni patriotyczne przy akompaniamencie zespołu.

Uroczystość z okazji Dnia Patrona poprowadziła pani Hanna Buczkowska-Bartczak.czytaj więcej...
UWAGA CHÓR I stopnia
Data dodania: 05.11.2018
Odwołanezajęcia z CHÓRU I stopnia

czytaj więcej...
nieobecność nauczyciela
Data dodania: 02.11.2018
Odwołane zajęcia z p. Ewą Majewską

czytaj więcej...
Wycieczka do Warszawy
Data dodania: 31.10.2018

 30 października grupa uczniów naszej szkoły, na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP, wzięła udział w Uroczystym koncercie z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej w Teatrze Wielkim -Operze Narodowej w Warszawie. W programie zabrzmiała „Fantazja polska gis-moll op. 19 na fortepian i orkiestrę” Ignacego Jana Paderewskiego i dzieło napisane specjalnie na tę okazję: „Te Deum Polonia” Pawła Łukaszewskiego.

Uczestnicy wycieczki mieli również okazję zwiedzić Muzeum Chopina i Belweder.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Maria Figaj i Katarzyna Brojczytaj więcej...
Koncert z okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz Dnia Patrona
Data dodania: 31.10.2018

 

Serdecznie zapraszamy na Koncert z okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz Dnia Patrona 6 listopada 2018 roku, godzina 16.30.czytaj więcej...
Uwaga ORKIESTRA!
Data dodania: 31.10.2018

Uwaga ORKIESTRA!

Próba generalna przed Koncertem z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w piątek 2 listopada w godzinach 16.45 – 18.20

Obecność obowiązkowaczytaj więcej...
Muzyczne Przestrzenie
Data dodania: 28.10.2018

 

26 października 2018 r. w ramach koncertu otwarcia 8. festiwalu Muzyczne Przestrzenie w konińskiej Farze, u boku doświadczonych artystów można było usłyszeć utalentowanych uczniów naszej szkoły.

Młodzi artyści zaprezentowali dzieła romantyków: Mendelssohna, Paganiniego oraz Gounoda. W ich wykonaniu zabrzmiały także utwory kompozytorów muzyki dawnej reprezentujących barok – od swojej wczesnej do dojrzałej formy, z cechami charakterystycznymi dla ich krajów: Niemiec, Włoch i Anglii. Wysłuchaliśmy kompozycji na różne składy: Adsona, Bacha, Cacciniego, Pachelbela i Scarlattiegi. Koncert dopełniły występy – Janusza Wawrowskiego i Warsaw Players z sekstetem Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego oraz z nauczycielem naszej szkoły Michałem Ziobrowskim z utworami Piazzolli i Wieniawskiego.

 

Prawdziwą gratką dla melomanów była możliwość posłuchania skrzypiec Stradivariusa z 1685 roku. Instrument niedawno trafił w ręce Janusza Wawrowskiego. To pierwsze i jedyne tej klasy skrzypce w powojennej Polsce. Drogocenny instrument jest na co dzień przechowywany w skarbcu i eksponowany na Zamku Królewskim w Warszawie. Mecenas sztuki, który zdecydował się na zakup instrumentu to jeden z najbogatszych Polaków pragnący pozostać anonimowy. Poprzez zakup i udostępnienie tych wyjątkowych skrzypiec chce uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.czytaj więcej...
Dzień wolny od zajęć
Data dodania: 26.10.2018
12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć

czytaj więcej...
1
2
3
4
5